Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Laparoskopická sterilizace a následný únik moči

Odpovídá 

Dobrý den. Je mi 41 let. Mám dvě dospělé děti. Jsem tři týdny po laparoskopické ženské sterilizaci. Začala jsem mít bohužel problémy s únikem moči. Poprvé když si kýchnu, a podruhé při sexu také trochu učurávám. Je to možné spojovat s tímto zákrokem, nebo je to jiný problém. Do teď jsem tento problém neměla. Trochu mě to zarazilo. Můžete mi prosím poradit co nejlépe udělat? Moc děkuji za radu.

Pokud laparoskopický zákrok proběhl bez významnějších komplikací, nemá vliv na rozvoj inkontinence moči. Obecný algoritmus řešení inkontinence v prvním plánu zahrnuje základní gynekologické vyšetření se zaměřením na poševní mikrobiologii a provedení kultivace moči. Dle výsledků se nasazuje případná léčba urogynekologické infekce. Pokud jsou mikrobiální výsledky negativní či po léčbě přetrvávají obtíže, je dalším krokem specializované urogynekologické vyšetření. Dle jeho výsledků následuje další léčba - medikamentózní rehabilitační či operační. Doporučuji problém probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má více informací. Rovněž zná situaci v regionu a poradí při event. volbě urogynekologického pracoviště.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.