Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cytologie a opožděná menstruace

Odpovídá 

Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu.. Od ledna se snažíme s manželem o miminko,začátkem března jsem byla na preventivní prohlídce,kde mi má gynekoložka udělala stěry z děložního čípku. Pár dní na to mi volala,abych se dostavila,a když jsem přišla,řekla mi,že mám špatnou cytologii a že mi za 3 měsíce udělá nové stěry.. Chtěla bych se zeptat,co to znamená? Můžu mít rakovinu? Paní doktorka mi ještě řekla,že mi teď nedoporučuje těhotenství a napsala mi antikoncepci.. ale já měla poslední menstruaci 22.února,takže teď už mám asi 2 týdny zpoždění a těhotenské testy jsou stále negativní..Může mít zpožděná menstruace něco společného s tím čípkem? A co by se teď dělo,kdybych opravdu těhotná byla?

Dobrý den, je to víc otázek najednou. Máte-li v cytologii čípku buněčné odchylky, které vedou k doporučení zopakovat stěr za 3 měsíce, jedná se zřejmě o změny méně závažného charakteru nebo je cytologický stěr hůře hodnotitelný. O rakovinu se s největší pravděpodobností nejedená, je to však dobré vyloučit např dalším stěrem nebo jinou metodou (třeba biopsií). Zpožděná menstruace s čípkem souvislost nemá. Kdybyste byla opravdu těhotná, nedělo by se nic mimořádného. Absolvovala byste kontrolní stěr, v případě mírných dysplastických změn by se tyto řešily po šestinedělí.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.