Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Ovulace a snaha o otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 33 let, po mnoholetém užívání jsem vysadila antikoncepci a snažím se poprvé otěhotnět. Menstruace se dostavuje, menstruační cyklus je dlouhý 31-32 dní, resp. tři dny před začátkem menstruace se vždy objeví špinění, další den nic a pak začne menstruace. Celoživotně se léčím na endorkinologii (v dětství - hyperthyreoza, od 18 let - E063, užívám jen euthyrox). Během cyklu si dělám ovulační testy a ovulaci jsem poprvé zaznamenala až cyklus poté, co jsem začala užívat Nosifol. Měření bazální teploty mi přijde nepřesné, mám ji pořád strašně nízkou. Můj ošetřující gynekolog mi zatím řekl, že není třeba nikde spěchat a nějaká specializovaná vyšetření mi doporučí až po roce snažení (tj. mám přijít až v listopadu 2013). Na endokrinologii chodím co 3 měsíce, zvýšené hodnoty (při kontrole ŠŽ) mám dlouhodobě pouze u TRAK. Doporučil byste mi nějaká odborná vyšetření už nyní? Obáv ám se, že budu mít špatný hormonální profil cyklu (předmenstruační špinění, onemocnění ŠŽ) a nechci s řešením čekat až do listopadu. Děkuji za vyjádření.

Dobrý den, je obvyklou praxí, že léčba neplodnosti se nezahajuje dřív, než po roce neúspěšné snahy o koncepci. Jistě je možné provést méně náročná vyšetření v předstihu - např. spermiogram partnera nebo Váš hormonální profil. I tak si společně s Vaším gynekologem myslím, že když jste počkala s plánováním gravidity do 33 let, je rozumné vyčkat ještě 7 měsíců. Možná že se v té době vyřeší Váš problém přirozenou cestou.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.