Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest při pohlavním styku a záněty

Odpovídá 

Dobrý den, už od srpna mě trápí problém, že mě to bolí při pohlavním styku. S mou gynekoložkou jsem o tom mluvila a ta se mě pokusila léčit různými antibiotiky a čípky. Bohužel nic nezabralo, a proto mi řekla ať se obrátím na sexuoložku MuDr. Fifkovou. Té se nemohu dovolat, tak se snažím vyhledat pomoc jinde.. Mám stálého přítele a neměli jsme spolu sex už půl roku. Co mám dělat?? Nevím jestli to s tím může souviset, ale mám i urologické problémy. Stále mě trápí opakované záněty močového měchýře.

Nikdy nejsou izolované poševní gynekologické či urologické infekce - vždy jde o sdruženou urogynekologickou infekci. Proto je nutné vždy pracovat s oběma systémy současně. Je vcelku jedno, zda to zvládne jeden lékař s erudicí v obou oborech nebo zda gynekolog spolupracuje s urologem. Bez znalosti klinického a laboratorního nálezu mohu pouze jednu připomínku - často se po aplikaci lokálních i celkových antibiotik zapomíná na obnovení normální poševní mikroflóry vaginálními laktobacily. Seznam sexuologů najdete na stránkách České lékařské komory - www.lkcr.cz.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.