Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný styk a Postinor

Odpovídá 

Dobrý den, neberu antikoncepci - nemám přítele. Nedávno jsem však měla krátký nechráněný styk s vyvrcholením muže mimo mě. Hned další den ráno jsem si pro jistotu koupila Postinor. Menstrauce se dostavila v termínu jako vždy s tím, že před ní jsem měla k 2 dny špinění. Tři dny po skončení menstruace (zpravidla trvá 6dní) jsem měla opět špinění, přičemž tentýž den došlo opět ke krátkému nechráněnému styku. Nevím, jestli je vhodné opět Postinor brát, či zda ze sexu (opět s jeho ejakulací mimo) cca 9 hodin poté, co ještě ke špinění docházelo, nehrozí otěhotnění? Děkuji za Vaši ochotu a odpověď

Na úvod připomínám - často dochází k preejakulaci, tj. odchodu trochy spermatu několik desítek sekund až 1 - 2 minuty před nástupem subjektivních pocitů blížící se ejakulace. Proto není možno brít ejakulaci mimo pochvu jako zcela bezpečnou. Aplikace Postinoru bylo proto správná. Po Postinoru jsou často následné menses atypické (cca 2/3). Postinor je vhodné užít 1x, max. 2x za menstruační cyklus. Při častějším styku je vhodné sáhnout po klasické hormonální antikoncepci. Postinor obsahu gestegenní dávkou srovnatelnou s měsíční dávkou gestagenů v nízkodávkované hormonální antikoncepci.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.