Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je nutné menstruovat?

Odpovídá 

Dobrý den, již před delší dobu jsem slyšela, že není nutné mít menstruaci (laicky řečeno), že není pro tělo zas až tak důležitá atd. Protože mám při menstruaci silné bolesti, rozhodla jsem se ji nevynechávat a tak navazuji jedno plato antikoncepce za druhým. Abych se pročistila, menstruaci si nechávám tak dvakrát do roka. Jenže teď jsem četla, že tyto umělé cykly mohou mít pozdější dopad na otěhotnění, že s tím může být problém. Prosím, které tvrzení je tedy správné ? Mockrát děkuji za odpověď

Dobrý den. o antikoncepci koluje řada mýtů. 1. Menstruace nemá žádný očistný význam. Muži nemenstruují a nejsou méně čistí. Stejně tak samice žádných jiných savců si nedopřává luxus zbytečné krevní ztráty. 2. Umělé cykly bez vynechání pauzy jsou umělé stejně jako ty s vynechanou týdenní přestávkou. Přirozený menstruační cyklus je zablokovaný v obou případech. Dopad na pozdější těhotenství se nedá absolutně vyloučit, platí to ale pro oba způsoby užívání zhruba stejně. 3. Nechat jeden až dvakrát do roka odkrvácet není zárukou, že cyklus automaticky naskočí po vysazení tablet.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.