Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je špinění mestruací?

Odpovídá 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se špinění již počítá za období menstruace, mám třeba 3 až 4 dny před menstruací tmavé malé špinění (třeba jeden den ano druhý den ne). Vzhledem k tomu, že bychom chtěli miminko nedaří se najít plodné dny. Máme již téměř tříleté dítě a nakonec nám plodné dny určil lékař ultazvukem a to až 22 den cyklu, ale to jsem měla menstruaci také až po 36-40 dnech. Nyní mám menstruaci v rozmezí 28-30 dnů, když tam nezapočítávám dny špinění před samotným krvácením a délka menstruace bez tohoto špinění je tak 5-6 dnů. Je možné mít plodné dny délé než v půlce cyklu? A prosím Váš názor na spolehlivost ovulačních testů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, špinění před menstruací se nezapočítává, pokud po špinění dojde k výrazně silnějšímu krvácení. Plodné dny jsou dány termínem ovulace, ta může proběhnout později. Druhá půle cyklu se řídí kvalitou žlutého tělíska, takže může mít rovněž různou délu. Ovulační testy jakous takous informaci dávají nejsou ale stoprocentne spolehlivé. Nedokáží úplně odlišit kvalitní ovulaci od LUF syndromu (neprasklý folikl).

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.