Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pozitivní těhotenský test, ultrazvuk negativní

Odpovídá 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. V den kdy mi měla dorazit menstruace jsem si dělala těhotenský test , ten vyšel pozitivní, po hodině jsem si dělala další a ten také vyšel pozitivní na druhý den jsem šla k lékaři a ten mi řekl ,že ještě nic nevidí. Je možné,že nejsem těhotná vůbec? Nebo,že to gynekolog třeba uvidí až po nějakém čase? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, je to přesně tak, jak píšete v předposlední větě. Těhotenství v období kolem vynechané menstruace není klinicky rozpoznatelné - běžným vyšetením ani ultrazvukem. Těhotenské testy jsou naopak velmi citlivé , slouží především k vyloučení nechtěné gravidity. Nejsou však stoprocentně průkazné, takže pozitivitu těhotenského testu je třeba potvrdit - odběrem z krve nebo později ultrazvukem.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.