Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zánět děložního čípku

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, je mi 22 let a dnes mi bylo oznámeno od mé gynekoložky, že mám zánět děložního čípku. Doporučila mi nějaké tablety a další doplňky stravy. Za půl roku mám přijít na kontrolu. Prý to může do té doby zmizet, ale mě se nechce čekat takovou dobu, když vím, jaké to sebou nese riziko. Chci se zeptat, jaké tablety byste mi doporučil, zda-li mám čekat půl roku na kontrolu nebo se mám obrátit na někoho jiného a jestli ano, tak na koho a mám poslat svého dlouholetého přítele na urologii? Promiňte mi, že mám tolik otázek, ale zajímá mě také, jestli mohu mít po dobu léčení pohlavní styk nebo to nedoporučujete a je pravda, že pokud se to nevylěčí, budu neplodná?

Dobrý den, zánět děložního čípku, který Vám Vaše gynekoložka sdělila, byl zřejmě diagnostikován z preventivního cytologickéhoé stěru. Zánětlivé buňky mohou znepřehlednit hodnocení preventivní onkologické cytologie - proto je vhodný kontrolní stěr za půl roku po přeléčení. Pokud nemáte jiné obtíže, můžete být klidná, půohlavní styk můžete mít nadále (půl roku by to beztak vydržela málokterá), partnera k lékaři posílat nemusíte a riziko neplodnosti se nijak nezvyšuje. Jiná věc by byla, kdyby šlo o akutní zánět číplu vyznačující se bolestmi, výtokem, teplotou. Ten vyžaduje aktivnější léčbu i časnější kontrolu.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.