Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pracoviště a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den. Pracuji na domově pro seniory v přímé obslužné péči (vedoucí pracovník) - pohybuji se na různých odděleních mezi pracovníky i seniory. Běžně se u nás vyskytují půjmová onemocnění, střevní chřipky, zvracení...někdy se člověk neubrání a přes přísnou desinfekci podlehne. Pokud bych otěhotněla, chtěla jsem se zeptat, zda tato pracoviště jsou hodnocena jako nevhodná pro těhotné. Mohla bych se vyhnout fyzické zátěži, nemusím mít noční ani 12tky, ale jde spíš o prostředí jako takové...klienti (ač se můžeme snažit jak chceme) kýchají, kašlají, denně projde zařízením mnoho návštěv, někdy mají klienti nemoce, o kterých ani nevíme. Manipulujeme s infekčním odpadem (inko pomůcky, moč, stolice). Je ale pravda, že mohu mít v zaměstnání fyzické úlevy - zajímá mě vyloženě bezpečnost prostředí pro těhotnou z hygienického (či infekčního) hlediska. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, tato otázka spíš patří do oblasti pracovního lékařstvbí, takže jasnou odpověď nevím. Nicméně si nemyslím, že by prostředí domova pro seniory znamenalo pro těhotnou ženu mimořádnou zátěž. Zejména ve funkci vedoucího pracovníka. Počet klientů je omezený, jejich kontakty s okolím rovněž. Riziko přenosu infekčního onemocnění vidím spíš u profesí, kde je žena v kontaktu s více lidmi (úřady, markety apod.). Většina přenosných respiuračních chorob je totiž nejinfekčnější v době před vyvinutím příznaků.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.