Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Očkování a spolehlivost antikoncepce

Odpovídá 

Dobry večer, Je mi 17let a minulý tyden jsem byla na očkování proti rakovině děložního čípku. Bylo mi řečeno, že mohu mít dale s přítelem pohlavní styk, je to tak? Máme však pohlavní styk bez kondomu a spolehame na mou antikoncepci Foxinette, nemohl být očkovaním snížen její učinek? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, očkování proti papilomaviru nikterak nesouvisí s plodností, pohlavním stykem ani s užíváním anikoncepce a její účinností. Je logické, že při užívání antikoncepčních tablet praktikujete styk bez kondomu. Nechráněným stykem se přenášejí ony viry, proti nimž se očkujete. Je třeba si uvědomit dvě věci: 1. očkování chrání před nejčastějšími typy virů, ne však před všemi. 2. proti virům, která jste již dříve "obdržela", očkování nemusí být účinné

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.