Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Těhotenský test a Medrol

Odpovídá 

Dobrý den, mám k vám specifický dotaz. Mám autoimunitní chorobu s kteou se leta léčím medrolem a biologickou léčbou . Beru pravidelně už leta antikoncepci a k tomu ještě s přítelem již tři roku praktikujeme přerušovanou soulož. Nyní jsem měla menstruaci, která byla velmi slabá a tak střídavě hnědá - červená a pouze jen 3 dny.Normálně ze mně padaly ale krvavé kousky. Vždy mám jednou menstruaci silnou a po druhé slabší (nyní byla ta slabší), takhle slabá ale nikdy nebyla.Většinou ji mívám tak 5 dní Žádé příznaky těhotenství necítím a ani nevím, že bych udělala nějakou chybu ale jen přece je tady nějaká možnost těhotenství. Nechci jít na gyndu aby to nemělo vliv na pohled doktorů na mne. Těhotenský test bude reagovat normálně, když beru tyto léky? děkuju.

Dobrý den, trochu nerozumím větě: "Nechci jít na gyndu aby to nemělo vliv na pohled doktorů na mne." Nevím, jaký pohled máte na mysli, navštívit ordinaci gynekologa je přece zcela normální. JInak těhotenský test bude reagovat normálně bez ohledu na medikaci Medrolu i biologickou léčbu. Pokud berete pravidelně antikoncepci a máte stálého přítele, nevidím důvod, proč praktikovat přerušovanou soulož. Teoretickou možnost otěhotnění jistě nelze zcela vyloučit, ale je velmi, velmi malá.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.