Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest prsou a výtok: může za to anikoncepce?

Odpovídá 

Dobrý den, před 14 dny jsem začala brát antikoncepci Chloe, brala jsem ji 7 let a plně mi vyhovovala, pak jsem otěhotněla a tedˇpo 5 letech opět začínám brát. začaly mě hrozně bolet prsa a mám nazelenalý výtok, může to mít spojitost s Chloe?Další věc je, že jsem měla nechráněný pohlavní styk a bojím se, že výše zmíněný výtok má nějakou souvislost. Moc děkuji.

Dobrý den, bolest v prsou bývá doprovodným příznakem hormonální antikoncepce. Je pravděpodobné, že časem tyto příznaky vymizí. Pokud ne, je na zvážení zvolit preparát s menším obsahem estrogenů (což jsou prakticky všechny). Nazelenalý výtok s antikoncepčními prášky nesouvisí, spíš s nějakou poševní infekcí. Ta může samozřejmě souviset s nechráněným stykem.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.