Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Marné pokusy IVF

Odpovídá 

Dobrý den pane primáři. 7 let se marně snažím otěhotnět. Mám za sebou 3 pokusy IVF, 4 inseminace a bez výsledků. Po všemožných vyšetřeních mě i manžela neobjevili lékaři žádnou příčinu. Při IVF se vajíčka vždy oplodnila, vyvíjela se správně, ale bohužel jsem neotěhotněla. Můj osobní problém je ten, že po styku ze mě okamžitě vše "vyteče" vem. Co může být příčinou? Děkuji za odpověď.

Vážená paní, Váš pocit, že po styku z Vás vše vyteče, je jen subjektivní. Tento pocit má prakticky každá žena. Na vaší infertilitě se nepodílí. Problém vidím v tom, že se Vaše embrya po transferu neuchytila. V takovém případě by stálo za zvážení podstoupit PGD - preimplantační genetickou diagnostiku. Je možné, že embrya na pohled fyziologická, jsou ve skutečnosti geneticky defektní. PGD umožní vybrat mezi oplozenými vajíčky (embyryi) ta, která jsou opravdu zdravá.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.