Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chybějící srdeční akce v 8tt

Odpovídá 

Dobrý den,jsem po třetím KETU,pokaždé byly zavedeny 2 BC,třetí byl úspěšný.Minulý týden jsem byla 6+6tt a řekli mi že mám dva gestační váčky s viditelnou přepážkou ale bez známek embr.struktur.Včera 8+0tt jsou už nějaké náznaky embr.struktur ale moc nadějí mi nedávali.Pro jistotu mě poslali ještě na test Hcg a podle výsledků mám něco přes 1000 tak si nejsou jistí a za 3 dny mám přijet zase.Myslíte že mužeme pořád doufat nebo už by to vidět bylo? A jaký máte názor na zavádění 2 embr.Mě tvrdí že je to uplně jedno,že záleží na pacience kolik chce zavést ale četla sem názory že snad když se při dvou to jedno potrácí,tak muže stahnout sebou i to zdravé a proto dvě nedoporučují.

Dobrý den, obávám se, že pokud není v 8. týdnu vidět srdeční akci plodu, je šance pro tento cyklus ztracena. S těmi transfery jednoho a dvou embryí je to jinak. Dvě embrya se zaváděly proto, že šance na graviditu je vyšší než u jednoho (mimochodem proto, že když jedno odumře, může zůstat druhé). Problém je, že až 30 procent úspěšných gravidit pokračuje jako dvojčata. Člověk ovšem není pes, kočka nebo králík. Ženská děloha je dimenzovaná na jeden plod a vícečetné těhotenství přináší řadu komplikací a rizik - pro těhotnou i jejich děti. Proto se v poslední době prosazuje (ne však direktivně), aby se transferovalo jen embryo jedno. To druhé je možné s ostatními zmrazit a transferovat v případě neúspěchu v příštím cyklu. Podporují to i pojišťovny, které hradí i čtvrtý cyklus IVF v případě že bylo v předešlých pokusech transferováno jen jedno embryo.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.