Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Otěhotnění ve 44 letech

Odpovídá 

Dobrý den, velice by mě zajímal váš názor. Je mi 44 let a mám nového přítele, se kterým jsme ještě zatoužili po miminku. Jsem naprosto zdravá a ani v minulosti jsem neměla žádné zdravotní potíže. Moje 2 předchozí těhotenství i porody proběhly naprosto v pořádku. Příteli je 52 let a je také zdravý. Je mi jasné, že vzhledem k věku by mě čekalo spoustu vyšetření, která jsem ochotná podstoupit. Zajímá mě váš názor, co si myslíte o těhotenstvích v takovém věku, jestli máte nějaké zkušenosti s takovými rodičkami, případně jestli mi dáte nějaké doporučení, aby to tzv. dopadlo. Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den, nevidím problém s věkem Vaším ani Vašeho partnera. Lidé se dnes u nás v průměru dožívají v aktivním životě věku, že se bezproblémů dožijí dospělosti a samostatnosti svých dětí i v případě porodu po čtyřicítce. Problém vidím jinde. I zdravá, pravidelně menstruující žena v 44 letech již často nebývá plodná - její vaječníky nemusejí být schopny pravidelné ovulace. Nenechte se mýlit graviditami celebrit hluboko po čtyřicítce. Bulvární média již neuvádějí, kolik z nich otěhotnělo z darovaných vajíček. Žádnou spoustu vyšetření před otěhotněním nemá smysl dělat, je to ztráta času, potřeba je rychle otěhotnět, protože biologický čas ubíhá velmi rychle.Prenatální genetická vyšetření a rozhodnuí o způsobu porodu jsou již drobnosti.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.