Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Těhotná 6 měsíců od císařského řezu

Odpovídá 

Dobrý den, zajímalo by mě Vaše doporučení. Včera jsme se dověděli, že jsem neplánovaně těhotná, ale je to jen 6 měsíců od císařského porodu. Zajímá mě míra rizika kdybych si dítě nechala - jelikož je to těhotenství po 6měsících od císařského řezu - možnost prasknutí jizvy, vzhledem k minulému těhotenství i hypertenze a leidenova mutace (ředění krve). Nyní bych se k tomu starala o cca roční dítě. Bohužel ani jedna babička zatím není v důchodu a tudíž by byla veliká komplikace rizikové těhotenství. Vím, že se může stát během těhotensví cokoliv a nikdy nejde s jistotou nic říci, ale chtěla bych se vyvarovat vážnému ohrožení života. Děkuji za odpověd.

Dobrý den, po předešlém císařském řezu se doporučuje vyčkat s otěhotněním alespoň rok. Přesto se riziko vážných komplikací při dřívějším otěhotnění zvyšuje jen málo. Záleží taky na více faktorech, např. jak se hojila operační rána. Každopádně pokud si dítě přejete a jste již gravidní, těhotenství bych doporučil si ponechat. Za zvážení stojí naplánovat porod opakovaným řezem.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.