Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Redukce dvojčat

Odpovídá 

Dobrý den jsem 35 letá matka tří dětí mám za sebou dva císaře první kvuli diabetesu a velkému plodu a druhý kvuli vysokému tlaku a otoky.Nyní čekám dvojvaječná dvojčata a jsem před rozhodnutím redukce ze 2 na 1 plod. Vím že pro mě rizikové jak s jedním tak s dvojčetným těhotenstvím ale není s dvojčetným dvojnásobná zátěž na tělo?nemá jedno větčí šanci na donošení ?Vím samozdřejmě že redukce nese také svá rizika,děkuji.

Dobrý den, v praxi se doporučuje dodržovat pravidlo: čtyřčata se redukují vždy, trojčata někdy, dvojčata nikdy. Je to Vaše volba, ale já Vám redukci dvojčete jednoznačně nedoporučuji. Riziko potracení ponechaného plodu je rozhodně větší, než případné komplikace z dvojčetné gravidity .

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.