Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Duphaston a ovulace

Odpovídá 

Dobrý den. Snažím se otěhotnět, je mi 37 (2 děti už mám). Chodím 15. den MS na kontrolní UZ, to abychom zjistili, jestli už a na které straně je ovulace (po mimoděložním těhotenství mám jen jeden vejcovod). 18. den menstruace začínám brát Duphaston, beru 10 dní. Tento měsíc, když jsem měla jít na UZ, měl doktor zrovna dovolenou. Začla jsem brát 18.den Duphaston, 19. den na UZ jsme zjistili, že ovulace zřejmě teprve proběhne. Tak se chci zeptat, jestli něčemu vadí, že jsem Duphaston začla brát ještě před ovulací. Děkuji.

Ano, ideální to není, může dojít k potlačení ovulace nebo zhoršení její kvality. Nicméně nejsem si jist, jestli ve Vašem věku není tato léčba trochu mrhání časem. Je třeba si uvědomit, že pokud opravdu chcete otěhotnět, čas pracuje proti Vám. Fertilita v tuto dobu poměrně rychle klesá a zdravotní pojišťovny hradí umělé oplodnění jen do 39 resp. 40 let.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.