Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Revize po zamlklém těhotenství a hCG

Odpovídá 

Dobrý den,měla bych prosím pár otázek k mé situaci. Před 13 dny jsem musela podstoupit revizi z důvodu zamklého těhotenství v 11tt. Srdce přestalo tlouci,předtím bylo vše v pořádku.Po následné histologii zjistili nesrovnalosti,pan dr. mi řekl,že by plodové obaly mohly znovu růst,že musíme vyloučit molu..Nabrali mi hcg,v den revize jsem měla 87 000 jednotek,nyní o 10 dnů později 810 jednotek,myslíte,že to klesání je alespoń trošku úměrné nebo by mělo být menší? Chápu,že každý to má jinak,jen se v tom nevyznám,tak jestli je vůbec nějaká šance,že by se nakonec mola mohla vyloučit a já byla brzy v pořádku.Dočetla jsem se,že pokud bylo srdce,mohlo jít o molu parciální,ne kompletní.Teď tedy záleží na tom,zda plodové obaly začnou růst Děkuji a omlouvám se za tolik otázek,jen jsem z toho zmatená.Děkuji.

Dobrý den, vzhledem ke strmému poklesu hCG (z 87 tisíc na 810) je velmi pravděpodobné, že všechny obaly byly revizí odstraněny a růst již nebudou. Rychlost poklesu tomu napovídá. I tak je vhodné podstoupit další kontrolu hladiny hCG až do hodnoty blízké nule.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.