Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Odchylka vzhledu placenty

Odpovídá 

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Jsem ve 32.týdnu těhotenství a dnes jsem byla na ultrazvuku.Pan doktor mi řekl.že je vše v pořádku,plod má asi 1840g a řekl mi že mi placenta dodělává,že tam mám něco bílého.Jestli otvory nebo něco nevím.Ale že placenta má úžasné regenerační schopnosti a nemusím se bát.Objednal mě za tři týdny na ozvy.Je to mé druhé těhotenství.Syn se narodil o 20 dní dřív,vážil 3250g a vše proběhlo v pořádku.Nevím co si mám o té placentě myslet.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Nemusíte se obávat. Poslední výzkumy hovoří, že odchylky vzhledu placenty patrné na ultrazvuku neznamenají ohrožení plodu, pokud nejsou spojeny s jinými příznaky. Se změnou množství plodové vody, retardací růstu, změnami pohybové aktivity plodu, atd.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.