Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Enzymy a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, minulý rok se mi podařilo po delší době otěhotnět během užíváním enzymů. Poté, co jsem zjistila těhotenství, jsem připravek vysadila, ale v 7tt zamlklo a následovala revize. Teď se mi opět otěhotnět nedaří již několik měsíců. Je mi 33, času tedy moc nemám, proto se chci zeptat, zda užívání enzymů mohl k těhotenství pomoci a je možné ho tedy poté brát i v těhotenství, aby se těhotenství udrželo? Jeho vysazení mohlo být příčinu potratu?

Dobrý den, užívání enzymových přípravků je obecně prospěšné, ale pochybuji, že jste otěhotněla díky jemu. Může se brát i v těhotentství. Stejně tak si nemyslím, že k potratu došlo kvůli vysazení preparátu. Zvážil bych taky preventivní užívání kyseliny listové s inositolem a po průkazu gravidity podporu gestagennním hormonem.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.