Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Špatně fungující vaječníky a otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore,od října 2014 následující problém.Po vysazení HA(červenec 14) jsem nedostala menzes,místo toho jsem měla čím dál častější návaly horka.Říjen 14 a následně listopad 14(stále bez menzes)mi lákařka odebrala hormonální profil,který dopadl katastrofálně(FSH-137 a 120,LH-56 a 62)na UZ zcela nefunkční vaječníky.Odcházela jsem s dg.předčasné ovariální selhání:-((Cca od prosince 14 jsem na alternativní léčbě(čaje,ječmen,chlorela,masáže,kapky Femigard,horm.joga+Mojžíšovka).Od února 15 postupné ubývání návalů a první menzes(od té doby každý měsíc cca 22-38 dní)Červen 15 je můj hormonální profil(FSH-8,3 a LH-3,5),ale na UZ pravý vaječník stále nefunkční a levý s nepatrnou aktivitou a jedním folikulem.Chtěla bych se zeptat na ty přípravky co užívám,protože prý obsahují estrogenní preparáty,které činnost vaječníků ještě tlumí.A jak je možné,že hladiny hormonů a celkově lep ší situace s mýmy vaječníky nic neudělala.Prosím o radu co dál.Je mi 32,léčím se na hypothyreozu(150mg euthyrox denně),mám 5letého syna z přirozeného otěhotnění.Omlouvám se za ten román.Moc Vám děkuji za Váš čas.

Dobrý den, z Vaší obsáhlé zprávy jsem žádné užívání estrogenních preparátů nevyčetl. Ultrazvukové hodnocení aktivity vaječníků je jen orientační (AFC - počet antrálních foliklů). Pokud se hladiny gonadotropinů normalizovaly, je to přesnější ukazatel endokrinní aktivity vaječníku než sonografie. Radu, co dál, mám jedinou - snažit se otěhotnět. Pokud se to nepodaří za 1,5 roku, kontaktovat nějaké centrum léčby neplodnosti.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.