Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Odloučená placenta, sekce a další těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, jsem čerstvě po akutním císařském řezu pr odloučení placenty a masivní krvácení. Andílek nás bohužel po 6 dnech opustil proto bych rádi v co nejbližší době měli další miminko. Samozřejmě chápu, že nutná je kontrola jizvy, ráda bych se ale zeptala zda v případě dobrého zhojení jizvy (8 dní po sekci o jizvě vůbec nevím),takže předpokládám, že v tom problém snad nebude- gynekologa samozřejmě navštívím, je reálné otěhotnět po půl roce po sekci a zda je pravděpodobnost, že se bude podobná situace opakovat. V těhotenství jsem neměla žádné problémy, tlak naopak nižší, kontrla ještě 2 dny před odloučením naprosto v pořádku jak ozvy miminka, tak průtok pupečníku a stav placenty.Případně jaké např.homeopatika, vitamíny či léky byste mi doporučil brát již nyní, kvli případnému těh. za půl roku. Děkuji za odpověd.

Dobrý den, pravděpodobnost, že i v dalším těhotenství dojde k předčasnému odloučení je malá. Optimální interval mezi předešlým císařským řezem a novým otěhotněním je jeden rok. Otěhotníte-li dříve, patrně se nic nestane, jen bude o něco vyšší riziko trhliny dělohy. Skutečnost, že o jizvě nevíte nevypovídá nic o její pevnosti. Homeopatika či vitamíny, které by jizvu zpevnily a zkrátily doporučený interval, neznám.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.