Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Třetí těhotenství po dvou císařských řezech

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore,měla bych dotaz ohledně třetího těhotenství.Jsem po dvou akutních císařských řezech,první byl v roce 2011 a druhý 2013 z důvodu nepostupujícího porodu.V průběhu těhotenství komplikace nebyly. Po druhém CŘ jsem měla zánět v jizvě,který se asi do 7 dní zhojilo. S partnerem jsme chtěli ještě jedno dítko,ale pan doktor mi řekl,že to mám hodně zvážit pokud nemám jiného partnera.Přišel mi v tomto ohledu dost skeptický,jen dodám,že už byl skeptický k mému druhému těhotenství,ale jinak je to vynikající lékař. Chtěla bych vědět Váš názor a jestli nemá zkusit jiného lékaře.Většinou jsem se dočetla,že je to individuální a nic se neví dopředu jak to dopadne,ale už kvůli dětem co máme bych nechtěla riskovat. Děkuji za odpověď.

Máte pravdu. Vy i Váš lékař. Zvážit, zda je moudré počít třetí dítě po dvou sekcích, je na místě. Stejně tak je pravda, že je to individuální. Změna lékaře nemá smysl, ta Vám jizvu na děloze rozhodně nezpevní. Konečné rozhodnutí je beztak na Vás.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.