Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Potrat ve 23. týdnu a E. coli

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, je to dnes 6 dní, co jsem v 23. týdnu těhotenství přišla o dítě náhlým samovolnym potratem zahajenym lehkým krvácením bez predchozichobtíží, jen s občasným tvrdnutím bricha, poté při převozu RZ praskla plodova voda. Ta byla zkalena a zřejmě tedy potrat dle lékařů ve Fn Olomouc způsobila nějaká infekce, ta dosud nezjistena, pouze z vyteru ocistku zjištěna bakterie e.coli. Od aktivně vedeného porodu, po kterém miminko pro nezralost a nízkou porodní váhu zemřelo, mi byl nitrozilne aplikován klindamycin a po propuštění ještě tablety Dalacin C 300 mg. Je možné, aby potrat způsobila e.coli? Co příště dělat jinak? Šlo o zdravý,vzorně se vyvíjející plod bez vývojových vad. Budu po preleceni Dalacinem znovu zdravá a bez e.coli? Kdy bude možné začít se znovu snažit o dítě? Je šance, že miminko donosím? Bude třeba zvláštní režim? Jak mohu případné další těhotenství podpořit k jeho udržení?Je mi 37 let, první dítě se narodilo v 34. týdnu,cytologie Hsil. Děkuji Vám.

Dobrý den, mnoho otázek najednou.
1. Nejdřív bych dopručil vyřešit H.-SIL na čípku.
2. Je možné, že potrat způsobila infekce E.coli
3. Příště nic speciálního. Starat se o čisté poševní prostředí.
4. Po přeléčení budete zdravá, nelze však vyloučit reinfekci.
5. O dítě se můžete snažit tak za 3 měsíce.
6. Je šance, že miminko donosíte.
7. Režim se bude odvíjet od konkrétního nálezu v příští graviditě.
8. Těhotenství můžete podpořit užíváním některých vitamínů a hormonální podporou na začátku gravidity. Poradí Vám Váš gynekolog. Záruka to ovšem není.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.