Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Deformace hlavičky ve 34. tt?

Odpovídá 

Dobrý den, jsem 34tt a na ultrazvuku v jedné nemocnici kontrolovali hlavičku a napsali mi do zprávy kontura hlavičky s impresemi frontálně a temporálně, s tím že mám jet na vyšetření do větší nemocnice. Byla jsem tam a miminko je v pořádku, jen říkali, že má určitou deformaci hlavičky. Víc mi k tomu neřekli. Můžu se zeptat, co znamená kontura hlavičky s impresemi frontálně a temporálně? A čím je možné, že se jim hlavička v tomto týdnu nezdá jak má? Jinak do tě doby všechny ultrazvuky v pořádku. Děkuji.

Dobrý den, první nejasnost vidím v tom, že Vám někdo ve 34. týdnu kontroluje ultrazvukem hlavičku. Poslední sono vyšetření, kterým se podrobně prohlíží plod je doporučeno ve 30. týdnu. Ty další slouží k odhadu velikosti, polohy, množství plodové vody atd. Dále se podivuji nad tím, že takovýto nález někdo napíše do dokumentace, kterou má těhotná k dispozici a nic bližšího jí k tomu neřekne. Diagnostický přínos takovéto zprávy je totiž minimální nebo spíš žádný. Ani Vy, ani lékař situaci nijak neovlivníte. Beztak nezbývá než těhotenství donosit a dítě porodit. Poradil bych Vám užívat si začínající mateřské dovolené a vypustit z hlavy veškeré temporální imprese. Pokud Vám to nedá, pak se musíte zeptat toho, kdo je na ultrazvuku viděl. Frontálně znamená na čele, temporálně na spáncích. Imprese je vtlačení. Nevím, jestli Vás ta informace uklidní, spíš myslím, že ne.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.