Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Streptokok anginosus v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, ve 34. týdnu těhotenství mi byl při kultivačním vyšetření z pochvy zjištěn streptococcus anginosus. Nemám žádné subjektivní potíže typu pálení, svědění, bolesti. Dostala jsem na zavádění globule Macmiror, ale vím, že se nemusí podařit bakterii přeléčit, resp. do porodu kolonizuje pochvu znovu. Zajímá mě především, zda tento typ streptokoka může ohrozit miminko (popř. jak), pokud by se nakazilo při průchodu porodními cestami. Dává se antibiotická profylaxe při porodu i u tohoto typu streptokoka? Děkuji za Váš čas.

Ano, i tento streptokok může při porodu plod infikovat. Proto je antibiotická profylaxe během porodu na místě.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.