Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Aceton v moči během těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, začínám nyní 18. týden těhotenství a v 10. týdnu mi byla zjištěna těhotenská cukrovka, která je nyní léčena lehkou dietou. Užívám vitamíny Fertiprona, Rybí olej Forte od Walmarku, pro nedostatek železa obden Sorbifer a protože mi byly zjištěny vyšší jaterní testy, Essentiale Forte N 2 tbl denně. Je užívání všech těchto léků bezpečné pro miminko? Co je ale můj hlavní problém, že mi minulý týden byl zjištěn aceton v moči ( 2 ). Doma si moč sama testuji proužky Dia Phan, a stále ketony v moči mám, i přes den. Moje paní dr. na diabetologii mi říkala, že to může být tím, že kvůli cukrovce hladovím ( já ale nehladovím ). Můj dotaz zní, je aceton v moči nebezpečný pro miminko???? Myslím, že se jedná o dlouhodobou záležitost. Předem Vám děkuji za odpověď. Martina

Dobrý den, aceton v moči může být pro miminko nebezpečný, zejména ovšem v počátku gravidity. Toto riziko po 12. týdnu víceméně pomíjí. M. Vysloužil

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.