Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Darování oocytů a bolest břicha

Odpovídá 

Dobrý den, 25.7. jsem byla poprvé na darování oocytů (odebrali mi jich 10). Nicméně včera mě začalo více bolet břicho a zjistila jsem že od začátku stimulace se mi obvod pasu zvětšil o 10cm, měla jsem i zvýšenou teplotu, tak jsem navštívila znovu dárcovské centrum a tam mi zjistili, že mám mírný OHSS (vaječníky 7cm a tekutinu za dělohou). Udělali mi odběry, které jsou v normě, kromě dvou výsledků, kde se jednotky vychylují z normy o 0,1 (srážlivost krve a ledviny) a doporučili mi užívání Protifaru. Nicméně dnes problémy přetrvávají, hůře se nadechuji do bránice a celý den mi brní palec pravé ruky (před 10ti lety jsem byla hospitalizována s virovou myokarditidou). Co z toho by mohlo souviset s OHSS? Nerada bych z tohoto cokoli podcenila a na kontrolu jsem objednaná až na zítra odpoledne, nicméně jsem z toho nesvá. Jaké bych mohla mít následky? A kdy zhruba bolesti odezní, abych byla schopna návratu do práce? Děkuji za odpovědi.

Vaše potíže nepochybně s hyperstimulačním syndromem souvisejí. Kdy potíže odezní a kdy budete moci jít do práce, to Vám povědět neumím. Každý OHS je jiný, jak co do tíže příznaků, tak délky trvání. Doporučuji navštívit svého gynekologa k posouzení velikosti vaječníků, množství tekutiny v břišní dutině, atd. Je-li IVF centrum nedaleko, pak samozřejmě tam.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.