Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Úmrtí plodu v 36. týdnu

Odpovídá 

Dobrý den, je to 2 týdny co jsem musela porodit mrtvé miminko. Byla jsem v 36 TT a celé těhotenství bylo v pořádku. Všechny screeningy, odběry, neměla jsem vysoký tlak ani tehotenskou cukrovku. Vše bylo ukázkové. V poradně mi jen řekli že nebije srdíčko a že musím porodit. Pořád se ptám proč, prý se to občas stává...... Pitva nic neprokazala, chlapeček byl v pořádku a genetika taky. Můj dotaz je jestli se to nemohlo stát díky podání protilátek, se které jsem dostala v 28 TT? Jsem Rh mínus ale můj manžel je také Rh mínus, miminko tedy nemohlo mít jinou krevní skupinu než my. Jinak máme již dvě zdravé, dospělé děti a toto byl vymodleny benjaminek. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, podání protilátek proti Rh faktoru odumření plodu nezpůsobilo. Nicméně, pokud bych si na Vašem místě byl jistý, že dítě čekám se svým Rh negativním manželem, podání injekce protilátky bych odmítl. Protilátka Vám zřejmě neublížila, ale rozhodně ani neprospěla.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.