Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Měnší rozměry plodu

Odpovídá 

Dobry den, pane doktore. Je mi 34 let. Vsechny vysetreni byly az do 27.tydnu naprosto v poradku.(NF test, combined test, organ screening ve 20+6 tt ,napr delka FL byla 3,31cm ). Pak v 27tt+6 mi byla zjistena teh. cukrovka a kratsi stehenni kost, male brisko a mala vaha plodu: zde prikladam rozmery: BPD 70,5, AC (brisko) 224mm, FL 48,9mm , hmotnost 1002g, hlavicka pry v normalu. v 29tt+6 :Delka stehenni kosti je: (FL) 54,6mm .obvod briska (AC) 241mm, BPD: 75,8mmHlava 280,9mm HMOTNOST 1302g , coz je na 7 %, zpumerovano jen s holcickami pry 16 %. Chci se zeptat, co to znamena, jak tomu mam spravne rozumet, jsou ty nozicky a brisko extremne male, je to vazne ? o kolik tydnu jsou nozicky a brisko opozdene k hlavicce? Nekde jsem se docetla , ze zkracene stehenni kosti mohou byt znakem nekterych vyvojovych vad, genetickou abnormalitou i treba DS . Je to pravda?Mam podstoupit pro jistotu napr.odber plodove vody nebo pupecnikove? Je to v tomto tydnu jeste mozne?

Dobrý den, z dotazu jsem pochopil, že - ač to nepíšete - jste těhotná. Jaká je aktuální výška gravidity nepíšete, ale 29+6 už bylo, takže předpokládám 30 a víc týdnů. Jakékoli podrobné pitvání rozměrů plodu a hledání čím by mohly být způsobeny odchylky, nemá žádný smysl. Ani Vy sama jistě nemáte přesně stejné rozměry jako lidé ve Vašem okolí. Odběr plodové vody či pupečníkové krve je sice technicky možný, ale opět postrádá smysl. Co byste tím získala? I kdyby vyšetření objevilo vrozenou vadu, co uděláte? Porodíte dítě ve 30. týdnu a zahodíte je? Uklidněte sebe i lidi kolem sebe a věřte, že Vaše dítě se narodí úplně normální.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.