Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nízká děložní sliznice po vysazení HA

Odpovídá 

Dobry den,pred rokom som vysadila HA po 10 rokoch uzivania(chceme dieta)Od vysadenia mam slabe menšt. krvacanie.Doktor zistil,ze mi nerastie sliznica maternice.Po roku je to o nieco lepsie-cykly mam28-30dni a krvacanie silnejsie,ale stale nie dost.Na poslednych kontrolach som mala sliznicu na 15.DC vysoku 6,5mm a pred tym na 16 DC 8,2mm.Ovulujem kazdy mesiac na cca 18-20DC,ale mam asi kratku lutealnu fazu (len 10dni).Gynekolog mi teraz predpisal na jeden mesiac estrofem a duphaston.Chcem sa opytat ci je lepsie uzivat estrof. cely cyklus a duphas. pridat od polovice cyklu alebo uzivat estrof. len prvu polku cyklu a v druhej polke cyklu brat len duphas.?(môj gynekológ si nebol istý,ako mi nastaviť užívanie).Ak by som brala estrof. cely cyklus,nebude to posobit antikoncepcne?Chcela by som,aby lieky nastartovali tvorbu hormonov,aby sliznica rastla sama v dalsich cykloch aj bez liekov,ale bolo by fajn,ak by bola sanca,ze otehotniem v cykle,ked budem tieto lieky uzivat.Dakujem.

Dobrý den, to je příliš podrobný dotaz, který si jednoznačně - bez bližších anamnestických údajů a bez vyšetření - netroufám zodpovědět. Já osobně při snaze otěhotnět tuto kombinaci léků nepoužívám. Tím nechci říci, že Vám nemůže pomoci.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.