Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce Lunafem a spolehlivost

Odpovídá 

Dobrý den, mám dotaz ohledně antikoncepce. Necelé dva roky, spíše něco kolek roku a půl, užívám antikoncepci Lunafem. Chci se zeptat, jaké zkušenosti s ní máte? A jak moc je spolehlivá? V předchozím vztahu jsme se chránili zároveň i kondomem. V nynějším vztahu by chtěl přítel sex bez kondomu, tvrdí, že při HA je kondom zbytečný, to vím, ale mám strach ze selhání HA. Oba se schodneme na tom, že je sex bez kondomu hezčí, ale i když vím, že mám zbytečnou potřebu "dvojité ochrany", prostě mám strach ze selhání. Proto se ptám jaké konkrétní zkušenosti s touto antikoncepcí máte? A zda je dostatečně spolehlivá na to, abych mohla být úplně v klidu? Můj gynekolog mi řell, že je tato HA vhodná pro mladé dívky, což jsem, v listopadu mi bude 17. Jaký je Váš názor?

Dobrý den, pokud užíváte antiikoncepční tablety pravidelně, nezapomínáte je vzít nebo je nevyzvracíte, můžete se na jejich antikoncepční účinek spolehnout. Kondom je v tom případě z antikoncepčního hlediska skutečně zbytečný. Na druhé straně má používání kondomu své jiné výhody - chrání Vás před řadou nepříjemných i nebezpečných infekcí. Vzhledem k tomu, že v necelých 17 - jak vidno - nezahálíte, asi bych se používání kondomu zcela nezříkal.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.