Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a ochrana před otěhotněním

Odpovídá 

Dobrý deň. Priateľka včera dobrala poslednú tabletku HAK z blistra a chce si spraviť prestávku. Dokedy je teraz chránená pred otehotnením? Do prvej mešntruácie? Ide o to, či ešte dnes a zajtra môžme mať sex bez použitia kondómu. Ďakujem za odpoveď.

Většina antikoncepčních přípravků má v blistru 21 tablet a pak se týden nebere nic. Žena je logicky chráněná i tom týdnu bez tablet. Totéž platí samozřejmě i v případě, když plánuje pauzu, tedy, když po týdnu nenačne další platíčko. Tělo ženy v tom týdnu bez tablet jaksi neví, že nebude pokračováno novým blistrem. Po proběhlé menstruaci už žena chráněna není.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.