Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Problém s ovulací

Odpovídá 

Dobrý den, s partnerem se snažíme otěhotnět a jelikož se delší dobu nedaří, absolvovala jsem nyní dva měsíce kontrolu ovulace ultrazvukem. Na jednom vaječníku dle doktora ovulace nejspíše proběhla, s tím, že ale vznikla následná 18 mm velká haemorrhagická cysta. V levém vaječníku mi byl 14. DC naměřen folikul 24 mm, nicméně, 17. DC bylo zjištěno, že neprasknul - měl 18 mm, deformovaný. Ráda bych se zeptala, čím se stane, že folikul nepraskne a zda existuje nějaký preparát či bylinky, kterými bych se mohla pokusit tento problém řešit? Podle všeho se jedná o LUF syndrom. Je možné, že budu mít i přesto nějaké cykly ovulační? Může mít na tento probém vliv štítná žláza (léčím se s lehce sníženou fcí)? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, čím to je, že některá žena ovuluje a jiná ne, to nevíme. Preparáty podporující ovulaci existují. Jedná-li se ve Vašem případě o LUF syndrom si netroufám říci. Štítná žláza na ovulacií vliv mít může, ale pokud jste správně léčena, tak by neměla. I u neovulujích žen se stává, že někdy zaovulují a otěhotní. Nedoporučuje se ale na spontánní ovulaci čekat příliš dlouho, obzvlášť, pokud jste překročila třicítku.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.