Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdy bude ovulace?

Odpovídá 

Dobrý den, už se s mužem snažíme o miminko téměř rok a půl. Skoro rok používám k určení ovulace ovulační testy a měřím bazální teplotu. Tento cyklus jsem došla ke své gynekoložce kvůli problému s početím. Podle bolestí v podbříšku, ovulačních testů i naměřených teplot jsem dnes 5DPO. Včera mi ale paní doktorka řekla, že na utz vidí folikul 18mm velký, a že ovulace teprve bude. Styk mám mít ve čtvrtek, pátek a sobotu, a potom hned začít brát Gyndprodyl. Až doposud jsem se hlavně na měření baz. teploty spoléhala a i menzes odpovídal vždy poklesu. Je možné, že by se naměřené hodnoty lišily o týden s vyšetřením na utz? Nemocná nejsem a délka mého cyklu je 26-27 dní. Může se stát, že všechny ty příznaky ovulace, testy i teploty selžou? Samozřejmě vše udělám podle paní doktorky. Jen mi není jasný ten rozpor. Děkuj i moc za odpověď.

Dobrý den, měření dominantního foliklu je jedna z metod, jak ovulaci monitorovat, stejně jako měření bazální teploty a ovulační testy. Osobně si ale myslím, že pokud se snažíte neúspěšně otěhotnět rok a půl, jsou veškeré ty tanečky ohledně trefování se do ovulace jen ztrátou času. Radil bych důkladnější vyšetření - spermiogramu, hormonálního profilu, ovariální rezervy,. atd. a přemýšlet o asistované reprodukci. Samozřejmě, pokud je Vám 19 a půl roku nebo máte spolu již dvě děti, pak je situace jiná a prostoru na zkoušení máte dost.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.