Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Rh negativní matka, pozitivní otec a časný potrat

Odpovídá 

Dobrý den. jsem Rh negativni,manžel pozitivní.prvni dcera negativní po mě. Podruhé jsem otěhotněla,cca ve 2. měsíci odumřel plod.Slabe jsem krvácela,po 7 dnech kontrola a už v děloze byla jen plodová voda a zbytky po těhotenství.sla jsem na revizi.doktorka řekla,že slabé krvácení byl potrat.protilatky mi pichli až po revizi,četla jsem,že by očkování mělo byt do 72h po potratu. Má cenu se snažit o dítě? Musel by být plod Rh negativni jako má dcera, aby bylo vše v pořádku? Je možné,že plod odumřel díky tomu,že plod byl Rh pozitivní o manželovi? Dekuji.

Dobrý den, velké procento časných gravidit se potrácí a je to tak dobře, protože příroda si vybírá k pokračování gravidity jen zdravé plody (taky ne vždy). Pokud Vám plod odumřel ve 2. měsíci, je to zcela normální, to se stává. Kvůli jeho případné Rh pozitivitě to nebylo. Snažit se o dítě můžete, bez problémů jste schopna donosit Rh pozitivní i negativní dítě.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.