Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Tvrdnutí břicha po 20. týdnu těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, jsem těhotná, ve 20.týdnu a vše dosud probíhá v pořádku. Pro loňský potrat ve 24.týdnu, bez zjištění příčiny a konizaci čípku, si zavádím celé těhotenství Utrogestan 1-0-2, avšak nyní mi občas začíná tvrdnout břicho a to i v klidu a dnes jsem na toaletním papíře při utření se po močení objevila větší množství táhlého vazkého hlenu lehce nažloutlé barvy. Může jít o hlenovou zátku a mám se obávat předčasného otevírání a raději jet na pohotovost nebo mám zůstat v klidu? Do poradny jdu až příští týden. Děkuji za Váš čas.

Zůstaňte v klidu. Už proto, že na pohotovosti Vám ve 20. týdnu beztak nemohou doporučit nic jiného než klidový režim. Tvrdutí dělohy méně než 10x denně je běžné a obvykle nic neznamená.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.