Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

hCG 1. Jsem těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 21 Brala jsem skoro 7 let antikoncepci a od ledna se snažíme o miminko. Poslední MS jsem měla 29.3.17 a vcera jsem byla u doktorky, protože se další MS nedostavila. Dělala mi ultrazvuk na kterém byla vidět malinka kulička a pani doktorka rikala že to vypadána 90% na hodně ranné těhotenství a že se uvidí z krve. V krvi mám prý hodnotu hcg 1 a že těhotná nejsem. Můžu se tedy zeptat jestli je možné že těhotná jsem jen chvilku a prostě zatím to hcg nestoupa tak rychle? Protože předtim jsem měla rozestup mezi cykly 50 dní. Děkuji za odpověď.

Samozřejmě v momentě otěhotnění - při splynutí vajíčka se spermií a krátce po něm - hodnota hCG zvýšená není. Ale v době, kdy se má dostavit menstruace a ona nepřijde kvůli graviditě, už musí být jeho hladina vyšší. S největší pravděpodobností tedy gravidní nejste.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.