Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Utrogestan ve 3. trimestru

Odpovídá 

Dobrý den, můj dotaz se týká léku Utrogestan. Byla jsem u své gynekoložky v poradně, a řekla mi, že mám zkrácený čípek a mimčo se asi narodí dřív. Jsem ve 31 tt. Napsala mi právě Utrogestan, 2 tablety denně. Doma jsem četla příbalový leták, a tam se píše, že se nesmí užívat ve třetím trimestru. Jaký na to máte názor, měla bych to začít brát nebo ne? Děkuji za odpověď. >

Myslím, že přesná formulace, že Utrogestan se nesmí používat v třetím trimestru, v příbalovém letáku není. Dřív se soudilo, že je účinný a má se podávat jen v 1. trimestru. Nověji však byl popsán jeho pozitivní účinek i v pozdějších fázích gravidity a proto je doporučen i k léčbě hrozícího předčasného porodu.Užívejte jej proto bez obav.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.