Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Těhotenství po dvou císařských řezech a T-řezu

Odpovídá 

Vážený pane doktore ráda bych Vás požádala o radu. Rok 2010 - neplánovaná SC pro nepostupující porod a velký plod (4,52 Kg ve 40tt). Nemám informace o nějakých komplikacích. Rok 2016 - plánovaná SC pro ztenčenou jizvu a větší plod (3,98 Kg v 39tt), kvůli komplikacím s vybavením plodu mi na děloze byl udělán T- řez. Varixy na děloze, krevní ztráta 800ml. Aktuálně jsem rok od porodu a s manželem jsme plánovali třetí miminko, můj gynekolog mi sdělil, že po T-řezu na děloze bych již nikdy neměla otěhotnět a ještě nedávno se po tomto zákroku ženám prováděla sterilizace. Né, že bych byla nedůvěřivá a chtěla riskovat své zdraví, ale i přesto bych se chtěla zeptat na více "stranách" zda je možné i po T-řezu po třetí znovu otěhotnět a hlavně ve zdraví ustát porod. Předem děkuji za zpětnou pomocnou informaci. S přátelským pozdravem Martina.

Dobrý den, T-řez představuje zvýšené riziko ruptury dělohy. Dle mého je ale toto riziko akceptovatelné a případnou další graviditu nepovažuji za hazard se životem. Samozřejmostí je bedlivé sledování těhotné a ukončení gravidity opět plánovaným císařským řezem.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.