Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

OGTT test v těhotenství

Odpovídá 

Dobry den, Chtela jsem se zeptat na Vas nazor ohledne OGTT testu v tehotenstvi. Jsem 176 cm vysoka a vazim 58 kg (v tehotenstvi jsem pribrala 1 kg), 26 let, babicka i deda cukrovku meli, jinak moji rodice ne, je to me prvni tehotenstvi, nyni jsem ve 22+5 tt, pristi tyden tedy 23+6 me muj gynekolo objednal na OGTT test. Jiz druhym rokem nejim cukr, zadne susenky, sladkosti, med ci jina dochucovadla. Ani ted me to nelaka. Ba naopak kdyz jsem ochutnala jednim kousnutim do susenky, tak mi nebylo dobre. Mam strach, ze pri testu ten sladky napoj nevypiju. Nebo spis vim, ze to nezvladnu. Myslite si, ze kdyz bych si koupila smoothie, kde je presne napsano kolik cukru obsahuje, a zmerila si presne ty tri hodnoty (na lacno, po 1 a 2 hodine), ze by to melo stejny vyznam? Nebyl by OGTT stres i pro dite, kdyz na cukr neni zvykle? To ze by to byl stres pro me bych zvladla, ale nevim, jak by to zvladlo me dite. Moc Vam dekuji za odpoved.

Vaše dítě to zvládne v pohodě, o vypití předepsané dávky glukózy se vůbec nic nedozví. Lépe by bylo svůj dotaz adresovat na laboratoř či diabetologickou ordinaci, kam Vás objednal Váš gynekolog. Já si mohu myslet cokoli, podstatná jsou ovšem pravidla té laboratoře. Pokud Vy zvládnete stres z vypití sladké tekutiny (myslím, že Vás v životě čekají horší věci), o stres Vašeho, plodu se nebojte.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.