Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chybějící arterie v pupečníku

Odpovídá 

Dobrý den, při 2. screeningu na velkém UTZ ve 20.týdnu mi doktoři zjistili v pupečníku chybějící levou arterii, jinak všechno OK, žádné další vady. Při 1. screeningu bylo vše také OK, celkově dopadl screening negativně, riziko 1:2200, pouze v krvi mi byla naměřena nižší hodnota PAPP-A: 0,48 MoM, proto mě můj gynekolog poslat na tripple test v 16. týdnu, vyšel pozitivně,(zvýšená hodnota AFP, riziko NTD 1:80) ve výsledných hodnotách se nevyznám a můj gynekolog mi pouze řekl, že na základě těchto hodnot hrozí riziko rozštěpových vad(Downův syndrom vyloučen). Rozštěpové vady byly ve 20.týdnu vyloučeny. Žádné další vyšetření k vůli chybějící arterii mi doporučeno nebylo. Momentálně jsem ve 24. týd., pohyby miminka cítím velmi málo, vážím 94 kg a měřím 158 cm a od začátku těhotenství jsem nepřibrala ani kilo, věk 25 let. Je to normální? Začínám být z toho neklidná Jaký je Váš názor na celkovou situaci?Vaše rady? > Děkuji.

Dobrý den: Můj názor:
1. Chybějící arterie v pupečníku není normální, ale nemusí nutně znamenat nějakou vadu.
2. Odlišné hodnoty biochemických markerů mají stejnou výpovědní hodnotu. Nemusejí znamenat nic.
3. Downův syndrom může být jednoznačně vyloučen pouze vyšetřením karyotypu (z plodové vody či biopsií placenty). Negativní biochemické a ultrazvukové markery pouze snižují jeho riziko, nikoli vylučují.
4. Věk 25 let je normální, pro graviditu dokonce ideální.
5. Váha 94 kg při 158 cm úplně ideální není. Na riziko vrozených vývojových vad by to ale vliv mít nemělo.
6. Slabé cítění pohybů ve 24 týdnu je normální.
Moje rady: Užívat si těhotenství a těšit se na příchod miminka. Nic lepšího se v tuto chvíli dělat nedá.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.