Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Gardnerella a délka léčby Entizolem

Odpovídá 

Dobrý den, byla mi diagnostikována Gardnerella vaginalis. Gynekolog mi předepsal Entizol pro mě a partnera a vaginální tablety Klion-D. S partnerem bereme Entizol ráno a večer, protože to bylo napsáno na krabičce lékarnicí. Jenže podle příbalové informace se anaerobní infekce léčí 1-2 tablety, 3x denně. Mám tedy brát Entizol do konce nebo pouze těch 7 dní, které se prý u anaerobní infekce nemají překročit. Moc děkuji za radu.

U Entizolu i Klionu jsou velmi zastaralé příbalové letáky, neodráží současnou míru poznání. Pro zajímavost - poločas životnosti informace v medicíně jsou pouhé čtyři roky. Proto doporučuji se řídit doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře - zná Vás lépe a má více informací než autor příbalového textu. Anaerobní infekce bývá vhodné doléčit vaginálními laktobacily.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.