Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Sactosalpinx a otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore. Můj gynekolog mi diagnostikoval sactosalpinx a doporucil mi laparoskop. příp odnětí vejcovodu. Je mi 30, jsem bezdetna, chetli bychom plánovat rodinu. Chtěla jsem se zepat na váš názor ohledne laparoskopie, zda je vhodné to podstoupit nebo raději zkusit přirozené početí, protože po odstran. vejcovodu možnost přiroz. početí klesá na polovinu.. a laparoskop. podstoupit az v pripade, ze by se otěhotnět nepodařilo.?? A zda není sactosalpinx kontraindik. v tehotenství?děkuji mockrat za brzkou odpověd. Andrea

Sactosalpinx = vejcovod neprůchodný na obou koncích a uvnitř vyplněn tekutinou. Tento vejcovod není funkční, naopak, zvyšuje riziko zánětlivého onemocnění malá pánve, které by mohlo vést až k poškození druhého vejcovodu a jeho zneprůchodnění. Laparoskopické odstranění sactosalpingu je medicínsky plně indikováno, je menším zlem než jeho ponechání. Není pravdou, že žena s jedním vejcovodem má poloviční pravděpodobnost početí. Vajíčko po ovulace je schopno se dostat do vejcovodu protilehlé strany, resp. vejcovod se přiblíží k ovulujícímu vaječníku ("jsou si naproti" - odborně se tomu říká chemotaxe).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.