Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Možné těhotenství po vyvolání menstruace?

Odpovídá 

Dobrý den,15.července jsem měla poslední menstruaci. Doma mi vyšel pozitivní tt,31.srpna jsem byla na pravidelné kontrole,doktor mi udělal ultrazvuk,tam zatím nic vidět nebylo,dostala jsem vyvolávačku a odcházela jsem s tím,že když to do 14 dnů nedostanu mám přijít.Týden na to jsem jeden den špinila,nic víc,za pár dní mi vyšel další tt pozitivní,od té doby jsem cítila v podbříšku tlak,občasné mírné bolesti nebo píchnutí.Ted v pondělí jsem dostala menstruaci,ale provází to silné bolesti v podbříšku,které jsem nikdy nemívala,dále tlak a silné píchání.Je možné,že jsem přesto těhotná,když mi to ukazovaly testy??Měla bych počkat s návštěvou lékaře do další menstruace,nebo jít po skončení této?Předem děkuji za radu.Přeji pěkný den.

Orientační papírkové těhotenské testy jsou pouze orientační - tomu odpovídá i cena, kvalita a spolehlivost začíná na 10 - 15 eurech. Skutečně spolehlivé jsou pouze krevní odběry. Pokud máte pravidelný cyklus, tak ultrazvukové vyšetření v 7. týdnu absence menses má vysokou vypovídací hodnotu. U žen s nepravidelným cyklem je menší jistota. Nezvyklý průběh menses může byýt způsoben řadou faktorů, gynekologických i negynekologických. Při pochybnostech je vhodné kontrolní vyšetření po menses. MUDr.M.Havlín

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.