Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolestivý pohlavní styk. Endometrióza?

Odpovídá 

Dobrý den,prosim vás, chtěla bych se optat, je mi 17 let a mám stálého partnera,ale často mám při styku bolesti v podbříšku a nedávno jsem četla,že to může zpusobovat nemoc zvana endometrioza. Je to pravda? A jsou další alternativy proč by mohl být styk bolestivý? Děkuji za odpověď

Bolestivost vázaná na pohlavní styk (dyspareunie) je suverénně nejčastěji (cca 90%) způsobena zánětlivými změnami, především v pochvě. Ostatní příčiny - gynekologické (vč. endometriózy) či negynekologické (např. sexuologické) jsou podstatně méně časté. Endometrióza je v současné době tak trochu "šlágrem" našeho oboru a hlavně některá laparoskopická centra její význam nadsazují. Dyspareunie je pouze jedním z mnoha možných příznaků a to nikoliv příznakem častým. Vždy je vhodnější začít konzervativními postupy a operační zákroky zvažovat až po neúspěchu konzervativních postupů. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí adekvátní vyšetření a léčbu. MUDr. M. Havlín

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.