Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce Cerazette při kojení

Odpovídá 

Dobrý den,mám 4 měsíční dítě a mám poprvé antikoncepci (cerazette). Mám trošku podivnou lékařku, která mi nic nevysvětlila. Potřebovala bych vědět,jestli mám užívání léku nějak vysadit aby mohl proběhnout menstruační cyklus. Myslela jsem že to bude v přiloženém návodu,ale to tady není. Děkuji předem za odpověď S pozdravem Hanáková

Kojící žena nemenstruuje - případná zakrvácení během laktace nejsou skutečné menses, ale pseudomenstruace vznikající jiným mechanismem než menses. Bohužel se jedná o rozšířenou terminologickou nepřesnost, které podlehla i část zdravotníků. Cerazette napodobuje tento fyziologický mechanismus a bere se nonstop, bez pauz. Teoreticky žena při jeho užívání nemá ani zašpinit, praxe je od teorie odlišná - i zde se může objevit minimální zašpinění či minimenses, hlavně ve vazbě na nemoc, větší zátěž či uživatelskou nepřesnost. Od 1.1.1991 je v ČR svobodná volba lékaře.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.