Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je mi 16 let. Pozná gynekolog, že už nejsem panna?

Odpovídá 

Dobrý den, za pár týdnů mám jít poprvé na gynekologii. Je mi 16 let. Už nejsem panna, ale rodiče to nevědí. Naposledy jsem pohlavní styk měla před rokem. Může i po tak dlouhé době gynekolog zjistit,že nejsem panna? Bojím se reakcí matky, pokud se mnou půjde do ordinace. Nechci aby se to teď dozvěděla.

Deflorace nechá trvalé změny a je zjistitelná i s velkým časovým odstupem. Hodnocení integrity či porušenosti panenské blány ale není v popředí zájmu gynekologa (pokud není výslovně naveden). Za důležitější a sledovanější se považuje vzhled poševního prostředí, jeho mikrobiální poměry, přítomnost případných změn na čípku děložním, pohmatovým a ultrazvukovým vyšetřením zjišťovaný tvar a velikost dělohy a vaječníků. Dívky ve věku 15 - 18 let jsou ohledně informování rodiny v právně komplikované pozici. Zdravotnické zákony umožňují informování u pacientů starších než 15 let pouze s jejich souhlasem, občanské rodinné právo odporuje. Pokud vím, Ústavní soud neřešil tento konflikt zákonů. Prakticky je rozumnější se domluvit s matkou, že si přejete být v ordinaci sama, nebo jí sdělit pravdu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.